Wydawca
Tadeusz H. Nasierowski warszawski wydawca książek i czasopism na przełomie XIX i XX wieku. Był wydawcą dzieł uznanych i utalentowanych twórców, w tym m.in.: Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego czy Zygmunta Krasińskiego.
15 października 1907 roku w dziewięćdziesiątą rocznicę śmierci Kościuszki jego nakładem została została wydana broszura „Jak żył i co robił Tadeusz Kościuszko 1746-1817″. Tadeusz H. Nasierowski promował pamięć o sławnych polakach i jego staraniem zostały wydane także życiorysy: Henryka Dąbrowskiego, Ks. Józefa Poniatowskiego i Grzegorza Józefa Chłopickiego. Upamiętnił także setną rocznicę szarży polskich szwoleżerów na Somo-Sierra:
Zdobycie tego „niezdobytego” wąwozu w górach hiszpańskich przez polską konnicę w armji Napoleona było czynem tak walecznym i zarazem tak niesłychanym, że zadziwił on świat cały, tem bardziej, ile sam Napoleon nazwał tę szarżę najśmielszym i najświetniejszym czynem wojennym, jaki kiedykolwiek w dziejach wykonała konnica.

Źródło: O sławnem zdobyciu wąwozu SOMO-SIERRA w Hiszpanii – opowiedział K. Kalinowski, T.H. Nasierowski, Warszawa, Krucza 32
Spis dzieł wydanych nakładem T.H. Nasierowskiego, które można przeczytać w Cyfrowej Bibliotece Narodowej:
1. Juliusz Słowacki, „Arab. Mnich. Powieści wschodnie”, Warszawa 1892
2. Juliusz Słowacki, „Ojciec zadżumionych w El-Arish”, Warszawa 1892
3. Juliusz Słowacki, „W Szwajcaryi”, Warszawa 1892
4. Adam Mickiewicz, „Bajki”, Warszawa 1893
5. Franciszek Karpiński, „Sielanki”, Warszawa 1892
6. Zygmunt Krasiński, „Poezye (ułamki i fragmenta)”, Warszawa 1895
7. Alfred Tennyson, „Gniewra”, Warszawa 1894
10. Artur Oppman, „Jak to trudno się zakochać”, Warszawa 1898
11. Juliusz Słowacki, „Wacław (poemat) pod prasą”
12. Ignacy Krasicki, „Bajki”